Zastosowania Outdoor Digital Signage – Wiadomości i informacje

Każdy, kto patrzy na zewnętrzne oznakowanie cyfrowe lub ekrany w miejscach publicznych, może być usprawiedliwiony myślą, że oznakowanie jest przeznaczone głównie do reklamy, brandingu i promocji; podczas gdy marketing jest oczywiście kluczowym obszarem dla Dooh (digital out of home), ponieważ daje reklamodawcom dużą przewagę nad statycznymi plakatami i reklamami, jest jeszcze jeden kluczowy obszar wykorzystania ekranów w miejscach publicznych: informacja.

Wszyscy żyjemy w erze informacji z internetem, komunikacją mobilną, całodobowymi wiadomościami, Twitterem i innymi innowacjami technologicznymi, wiele osób nie lubi zbyt długiego przebywania z dala od źródła informacji i wiadomości. Nawet na wakacjach, kiedy ludzie odpoczywają na plaży lub w innych miejscach i w czasie wolnym, można znaleźć palmtopy i smartfony, aby informować ludzi o najnowszych wydarzeniach w kraju i za granicą.

Wiele lokalizacji, takich jak węzły komunikacyjne, poczekalnie i, filmy youtube recepcje, wykorzystuje obecnie cyfrowe oznakowanie jako sposób zaspokojenia tego zapotrzebowania na informacje. Wielką zaletą ekranów cyfrowych jest to, że te informacje i wiadomości można mieszać z reklamami lub informacjami zlokalizowanymi, takimi jak rozkłady jazdy pociągów, wiadomości o odwołanych lotach, reklamy i inne treści, które są dla Państwa interesowne.

Ponieważ ludzie chętnie patrzą, a nawet szukają informacji i wiadomości, dostarczone informacje działają jak haczyk, który zachęca ludzi do oglądania ekranu, a tym samym zwracania uwagi również na zlokalizowane lub reklamowe treści.

Jest to bardzo skuteczne w różnych lokalizacjach. Przychodnie lekarskie mogą zapewnić ważne porady zdrowotne i przeciąć je z najnowszymi lokalnymi wiadomościami, podczas gdy w węzłach komunikacyjnych kanały informacyjne mogą wyświetlać najnowsze nagłówki, a także dostarczać kluczowe wiadomości o odwołaniach i opóźnieniach.

Wiele lokalizacji dla ekranów wiadomości i informacji nie jest najlepszym miejscem dla konwencjonalnych urządzeń telewizyjnych; z tego powodu wiele z tych ekranów informacyjnych i informacyjnych jest umieszczonych w obudowie LCD. Obudowy LCD są odporne na warunki atmosferyczne i radzą sobie z szerokim zakresem ekstremalnych temperatur, a także chronią przed kurzem, zanieczyszczeniami z powietrza i aktami wandalizmu.